Historia kołem się toczy…….,

/, Projekty edukacyjne, Wydarzenia/Historia kołem się toczy…….,

Historia kołem się toczy…….,

Finał Konkursu Poezji Niemieckiej dla uczniów szkół podstawowych odbył się 11 grudnia 2019 roku po raz 23 . Pierwsze edycje konkursu były skierowane do uczniów szkół podstawowych, potem do gimnazjalistów. I teraz wracamy do korzeni. Formuła konkursu bez zmian, poziom bardzo wysoki, tylko uczestnicy jakby trochę młodsi. Wiek jednak nie jest przeszkodą do pięknej i poruszającej prezentacji utworów poetyckich. Konkurs, jak co roku uświetnił występ zespołu szkolnego z repertuarem kolęd. Jury przyznało wyróżnienie Letizii Sudlitz za interpretację wiersza „Sturmnacht”, trzecie  miejsce zajęła Karolina Bienias „Ich liebe dich”, drugie  miejsce Kinga Kornacka „Die Lorelei”, a pierwsze miejsce zdobył Julian Wiewiór „Für meine Eltern”. Nagroda publiczności powędrowała w tym roku do Zofii Ośmińskiej za utwór „Liebe wohl”. Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy również nauczycielom języka niemieckiego za przygotowanie uczniów do konkursu i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

AG

2019-12-17T12:51:26+00:00 15 grudnia 2019|Konkursy, Projekty edukacyjne, Wydarzenia|