LO 4 w RANKINGU SZKÓŁ ZWOLNIONYCH Z TEORII

/, Projekty edukacyjne, Wydarzenia/LO 4 w RANKINGU SZKÓŁ ZWOLNIONYCH Z TEORII

LO 4 w RANKINGU SZKÓŁ ZWOLNIONYCH Z TEORII

Ranking Szkół Zwolnionych z Teorii tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. W roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła wzięła udział w tej Olimpiadzie i udało nam się ukończyć rozpoczęte na początku roku szkolnego projekty i zakwalifikować do finału. Uczestnicy olimpiady działali w zespołach przez prawie rok i ich zadaniem było  zrealizowanie własnego projektu społecznego, czyli lokalnej inicjatywy zmieniającej otoczenie na lepsze. Swoje działania dokumentowali na specjalnie przygotowanej platformie internetowej, na której raportowali kolejne etapy projektu przybliżające ich do jego realizacji. Uczniowie działając dla innych, zdobywali kompetencje potrzebne w pracy i prawdziwym życiu –  uczyli się podstawowych zasad współpracy, zarządzania swoim czasem i budżetem oraz rozwiązywania problemów we wspólnym dążeniu do celu. Korzystali przy tym z autorskiej adaptacji metody Project-based learning, która stosowana jest także na Harvardzie. Przy okazji uczestnicy mają możliwość otrzymania międzynarodowych certyfikatów pomagających zdobyć wymarzoną pracę lub dostać się na studia za granicą.

Gratulujemy wspólnego opracowania projektu Paulinie Kułakowskiej, Nicole Pilarskiej, Natalii Targonii oraz Dominice Muszyńskiej, uczennicom klasy IIe, które odpowiedzialne były za projekt „Beauty Itself”- poruszający problem akceptacji własnego wyglądu, radzenia sobie z kompleksami oraz poczucia własnej wartości. Równie mocno gratulujemy Natalii Kozłowskiej oraz Ewie Opak z klasy III D, które we współpracy z innymi wrocławskimi szkołami, poświęciły się projektowi „Szuflada”. Celem tego przedsięwzięcia było wsparcie młodych artystów w realizacji ich pasji poprzez realizację wydarzeń artystycznych oraz stworzenie wspólnej przestrzeni do swobodnej kreacji. Choć Wielki Finał odbędzie się dopiero 16.06.2020,  dla nas – oba zespoły już wygrały!!!:)

Ewa Tarnowska

2021-10-01T08:38:54+00:00 1 czerwca 2020|Konkursy, Projekty edukacyjne, Wydarzenia|