Olimpiada Zwolnieni z Teorii

Rok szkolny 2020/2021 to rok pełen ograniczeń płynących z trudnej sytuacji pandemicznej, która przejęła kontrolę nad wieloma aspektami naszej rzeczywistości…ale nie nad życiem uczniów IV LO! Czwórkowicze postanowili działać, biorąc udział w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii i realizować własne projekty społeczne.

Nasza przygoda z tą praktyczną ogólnopolską olimpiadą zaczęła się rok temu  kiedy to z powodzeniem udało nam się ukończyć dwa ciekawe projekty – Beauty Itself oraz Szuflada. Obecnie nasza młodzież realizuje trzy inicjatywy. Zespół w składzie Maksymilian Mielczarek, Maja Guzowska, Angela Jaworska i Martyna Czerniawska realizuje projekt „Nie bądź sknera-wspomóż pieseła”, w ramach którego organizuje akcję charytatywną na rzecz wrocławskiego schroniska. Z kolei grupa „Hulające Newsy” założona przez Sandrę Sawicką, Mikołaja Turowskiego, Mateusza Koca oraz Mateusza Makówkę, wypowiedziała wojnę fali nieprawdziwych informacji, starając się w przystępny sposób poruszać tematy nurtujące opinię publiczną. Nasz trzeci projekt to zespół „Rozwiń Skrzydła” stworzony przez Martynę Kocik, Martę Miłek, Kalinę Krawczyńską oraz Andżelikę Wronkowską, którego celem jest promowanie wśród młodych ludzi różnych form pożytecznego wykorzystywania wolnego czasu oraz rozwijania swoich talentów i pasji.
Pomimo pandemii, zespoły prężnie współpracują ze sobą dokumentując własne osiągnięcia na specjalnie przygotowanej platformie internetowej Zwolnionych. Uczniowie działając dla innych, zdobywają kompetencje potrzebne w pracy i prawdziwym życiu –  uczą się podstawowych zasad kooperacji,  zarządzania swoim czasem i budżetem, tak by osiągnąć wspólny cel. Przy tej okazji uczestnicy mają możliwość otrzymania międzynarodowych certyfikatów, pomagających zdobyć wymarzoną pracę lub dostać się na studia za granicą.

Ewa Tarnowska

2021-03-28T18:02:46+00:00 28 marca 2021|Konkursy, Projekty edukacyjne, Wydarzenia|