Wolontariusze w okresie przedświątecznym

/, Współpraca z instytucjami, Wydarzenia/Wolontariusze w okresie przedświątecznym

Wolontariusze w okresie przedświątecznym

Okres przedświąteczny jest czasem, w którym Wolontariusze z IV LO bardzo aktywnie działają – pomagając osobom z różnych środowisk.

Kiermasz Świąteczny

To był cudowny i owocny czas! Dzięki zaangażowaniu uczniów, ich rodzin oraz nauczycieli udało się przygotować i wystawić wiele smacznych ciast oraz wspaniałych rzeczy m.in. ozdób świątecznych. Zebrane pieniądze zostały przekazane na fundusz socjalny dla uczniów w trudnej sytuacji materialnej uczęszczających do naszej szkoły, w kwocie 1902 zł.

Wigilijna paczka dla rodaka ze Lwowa

Jak co roku włączyliśmy się w akcję, której celem była zbiórka darów dla naszych Rodaków za wschodnią granicą m.in. dla Domowego Hospicjum przy Katedrze Lwowskiej i rodzin potrzebujących. Zbieraliśmy żywność, środki czystości i artykuły biurowe. Udało nam się zebrać sześć paczek! Każda z nich będzie wspaniałym świątecznym darem.

„Boże Narodzenie w pudełku po butach”

Fundacja „Antoni” działającą przy Kościele oo. Franciszkanów we Wrocławiu organizuje wspaniałą inicjatywę. Każdy z nas może wesprzeć potrzebujących w naszym mieście – osoby bezdomne, starsze czy z rodzin wielodzietnych, poprzez przygotowanie paczki świątecznej, mieszczącej się w pudełku po butach. Naszym uczniom udało się przygotować 40 paczek, każda z nich będzie prezentem, którego nie otrzymali od lat, prezentem, który wart jest uśmiechu czy łez wzruszenia. Bo ktoś o nich pamiętał.

Za wszelkie zaangażowanie,

Dziękujemy,

Barbara Grabiec

Krystyna Babula