19 Konkurs Poezji Niemieckiej Dla Gimnazjalistów

/, Wydarzenia/19 Konkurs Poezji Niemieckiej Dla Gimnazjalistów

19 Konkurs Poezji Niemieckiej Dla Gimnazjalistów

Tym razem już po raz dziewiętnasty gościliśmy w murach naszej szkoły miłośników poezji niemieckiej – uczniów Gimnazjów wrocławskich, którzy 14 grudnia przybyli na 19 Finał Konkursu Poezji Niemieckiej. W Finale znalazło się 13 uczniów, przedstawicieli następujących Gimnazjów: 14, 23, 24, 34, 40, 48 i Gimnazjum Salezjańskiego.

Naszych gości powitała ciepło i serdecznie pani Dyrektor Aleksandra Gurgul, która życzyła wszystkim uczestnikom powodzenia i umiejętności opanowania stresu i tremy podczas prezentacji wierszy.

Poziom Konkursu był bardzo wysoki. Wybór najlepszych interpretacji sprawił nam dużą trudność. Wszyscy Finaliści dobrze znali teksty wybranych utworów i przygotowali własną ich interpretację. Niestety zasady konkursu są nieubłagane, musieliśmy wybrać najlepsze interpretacje i tak też się stało.

Jury wyłoniło najlepszą trójkę.

• I miejsce zajął Mateusz Łoziński z Gimnazjum Salezjańskiego.
  • II miejsce przypadło w udziale Juli Rominkiewicz z Gimnazjum nr 14.
  • III miejsce zajęła Iga Hadała reprezentująca w Konkursie Gimnazjum nr 14.

Przyznaliśmy również jedno wyróżnienie, które zdobyła Daria Abadżijewa z Gimnazjum nr 23. Nagrodę Publiczności otrzymał zdobywca pierwszego miejsca Mateusz Łoziński z Gimnazjum Salezjańskiego.

Bardzo dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczniom. Serdeczne podziękowania chcielibyśmy złożyć nauczycielom języka niemieckiego za ich zaangażowanie w przygotowanie uczniów do Konkursu. Z wieloma nauczycielami przygotowującymi Finalistów znamy się osobiście i miło jest nam Państwa zawsze gościć u nas.

Niemieckie Towarzystwo Kulturalno – Społeczne we Wrocławiu objęło nasz konkurs honorowym patronatem.

Już dzisiaj zapraszamy na kolejną edycję Konkursu Poezji Niemieckiej. Będzie to już 20 – jubileuszowa edycja naszego Konkursu.

Aleksandra Gurgul
Barbara Konduła