XXIV Dolnośląski Festiwal Nauki

„Czwórka” gościła Dolnośląski Festiwal Nauki, w ramach którego odbyły się zdalne spotkania z wykładowcami z Politechniki Wrocławskiej oraz Akademii Wojsk Lądowych.

W ramach zajęć „Savoir-vivre w szkole i poza szkołą” prowadzonych przez panią dr Anetę Kazanecką, z Wydziału Nauk o Bezpieczeństwie Akademii Wojsk Lądowych, uczniowie klas 2a+ i 2e+ zapoznali się z zasadami dobrego wychowania. Dowiedzieli się m.in. jak powinni zachowywać się w teatrze, na lekcji, czy na spotkaniu towarzyskim, a także jaki strój obowiązuje na studniówce. Dodatkowo panowie otrzymali praktyczne porady w jaki sposób powinni zachowywać się względem swoich koleżanek.

Na wykładzie „Kapryśna elektryczność statyczna” prowadzonym przez pana dr inż. Tomasza Czapkę, pracownika Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej, uczniowie klas 2f+ i 2d+ posłuchali o zjawiskach elektryczności statycznej i elektryzacji materiałów oraz neutralizacji ładunku elektrostatycznego. Dowiedzieli się o zagrożeniach związanych z elektrycznością statyczną, a także poznali przykłady wykorzystania elektryczności statycznej w życiu codziennym.

Wykład „Rozmaitość mikrobiologiczna, która przykuwa wzrok”, przeprowadziły panie Ewelina Wanarska i Daria Kocek, doktorantki Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej. Uczniowie klas 2c+, 2b+, 3b, 3c poznali technikę pracy przy mikroskopie oraz pracę w laboratorium mikrobiologicznym. Zobaczyli również, w jaki sposób przygotowywane są preparaty do oglądania pod mikroskopem oraz jak wyglądają mikroorganizmy w powiększeniu, czyli poznali świat w mikroskali.

Alicja Dral

Anna Kaleta

2021-10-01T11:56:45+00:00 30 września 2021|Projekty edukacyjne, Współpraca z instytucjami, Wydarzenia|