TELEFON: 71 798 67 33

1D w Rokicie

1D w Rokicie

Zakłady PCC Rokita SA w Brzegu Dolnym to producent i dystrybutor około 250 produktów, które z powodzeniem wykorzystują inne branże, takie jak: przemysł tworzyw sztucznych, kosmetyczny, budowlany, tekstylny oraz chemia gospodarcza i przemysłowa.

Jedną z zatrudnionych tam osób jest mama uczennicy klasy 1D i to dzięki jej pomocy, w środę (31 maja) młodzież mogła zwiedzić zakłady.
Poliole to materiały wyjściowe do produkcji pianek poliuretanowych, w skrócie pianek PUR. Są one jednymi z głównych produktów wyjściowych zakładów PCC Rokita. Sprawdzaliśmy ich elastyczność, przepuszczalność, a jako gratis – każdy mógł zabrać jedną z takich pianek do domu.

Oprócz zwiedzania laboratorium pokazano nam również jak dba się o bezpieczeństwo na tak dużym terenie oraz przy pracy z materiałami chemicznymi. Całodobową opiekę zapewnia Dyspozytor Zakładu oraz Zakładowa Służba Ratownicza. Jest ona profesjonalną i wyspecjalizowaną jednostką ochrony przeciwpożarowej, posiadająca nowoczesne i dobrze wyposażone samochody gaśnicze oraz sprzęt techniczny. Ponadto, w zakładzie funkcjonuje punkt medyczny, gdzie w razie potrzeby całodobowo udzielana jest pomoc ambulatoryjna.

Opiekunowie:
Anna Kaleta
Przemysław Mospan

2017-06-09T10:48:47+00:00 7 czerwca 2017|Wydarzenia|