47. ZŁAZ LO IV

…odbył się tradycyjnie w dniach 21-22 września 2017 w Karkonoszach Wschodnich, na szlakach między Karpaczem a Strzechą Akademicką. W tym roku uczestniczyło w nim 136 uczniów klas pierwszych, 10 uczniów z klasy 2C organizujących beania (zwycięzcy beaniów z zeszłego roku), 18 opiekunów – nauczycieli i absolwentów naszej szkoły oraz 2 osoby obsługi technicznej. Ponadto było jeszcze 5 dodatkowych przewodników. Łącznie 171 osób!
W pierwszy dzień przejechaliśmy autokarami z Wrocławia do Karpacza, a stamtąd wędrowaliśmy w góry. Naszym celem było dotarcie do schroniska Strzecha Akademicka, w którym nocowaliśmy. Poszczególne klasy wędrowały przez Dolinę Łomniczki lub przez Polanę, Pielgrzymy i Schronisko Samotnia nad Małym Stawem. Niestety było pochmurno i mgliście, a wkrótce zaczął siąpić deszcz, skutkiem czego klasy wędrowały po skróconych trasach docierając w pelerynach i płaszczach do Strzechy, gdzie czekał już obiad.
Tam też o godzinie 17:30 rozpoczął się konkurs o Puchar LO IV. Każda z klas zaprezentowała własną piosenkę złazową, wspólny strój klasowy, odpowiedziała na pytania dotyczące okolic Karpacza oraz rozpoznawała jedno zdjęcie związane z trasą, którą przebyła. Potem były przygotowane przez uczniów z klasy 2C beania pod hasłem „Telewizja złazowa”, czyli cztery konkurencje: „czerwony dywan” – prezentacja przez klasę wybranego hitu na czerwonym dywanie, skecz – parodia wybranego programu telewizyjnego, „jaka to melodia” – odgadywanie tytułu utworu muzycznego oraz jego autora. Była też konkurencja-niespodzianka: runway, czyli robienie stroju z niczego i jego prezentacja na wybiegu. Wszystkie konkurencje przyniosły wiele radości i śmiechu. No i – co najważniejsze – klasy zintegrowały się. W tym roku konkurs o Puchar LO IV wygrała klasa 1E. Klasa ta w nagrodę będzie mogła jeden dzień nauki spędzić poza szkołą na wyjściu do kina lub teatru. W beaniach pierwsze miejsce zajęła klasa 1C. Na kolejnym Złazie za rok będzie ona organizatorem beaniów. Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Po zakończeniu konkursów odbyła się dyskoteka, na której każdy z nas pomimo długiej wędrówki miał jeszcze okazję wyszaleć się. A na zewnątrz schroniska władanie nad przyrodą objęły jelenie. Ich potężne ryki rozbrzmiewały całą noc.
Nazajutrz rano główny organizator Złazu pani Agnieszka Kucharska podziękowała wszystkim za wspaniały wieczór i pogratulowała zaangażowania przy przygotowaniach do imprezy oraz wysokiego poziomu artystycznego klasowych programów.
Duże podziękowania i uznanie należą się pani Agnieszce Kucharskiej za profesjonalne przygotowanie Złazu. Podziękowania należą się również wszystkim wychowawcom, zaangażowanym w przygotowania złazowe, Krzysztofowi Morawskiemu, absolwentowi naszej szkoły – mistrzowi obsługi elektroniki: nagłośnienia i zestawu multimedialnego, oraz Jakubowi Żołyńskiemu za fachowe zabezpieczenie medyczne całej imprezy.
Drugiego dnia pogoda niestety była fatalna – deszcz, mgła, chłodno. Biorąc pod uwagę te warunki wszystkie klasy zeszły najłatwiejszą i najkrótszą trasą – szlakiem żółtym – do Karpacza i przez ok. 2 godziny zwiedzały tę miejscowość. Po południu wróciliśmy z uśmiechem na twarzy (mimo przeciwności pogodowych) do Wrocławia.

Duch Gór Karkonosz

2017-09-29T10:45:25+00:00 25 września 2017|Uroczystości, Wydarzenia, Wyjazdy|