48. Złaz LO IV

48. Złaz LO IV…odbył się tradycyjnie w dniach 18-19 października 2018 w Karkonoszach, na szlakach między Karpaczem a Strzechą Akademicką. Uczestniczyło w nim 175 uczniów klas pierwszych, 11 uczniów z klasy 2C organizujących beania (zwycięzcy beaniów z zesz­łego roku), 19 opiekunów – nauczycieli i absol­wentów naszej szkoły oraz 2 osoby obsługi technicznej. Ponadto było jeszcze 4 dodatkowych przewo­dników z Karpacza. Łącznie 211 osób!

W pierwszy dzień po przyjeździe autokarami do Karpacza przeszliśmy sześcioma różnymi trasami do Schroniska Strzecha Akademicka, w którym nocowaliśmy. Dwie klasy (1B i 1F) wędrowały przez Dolinę Łomniczki, trzy klasy (1A, 1C, 1E) – przez Polanę, Pielgrzymy i Schronisko Samotnia nad Małym Stawem, jedna klasa (1D) – przez Pielgrzymy i Słonecznik. Aura była cudowna – słoneczna, złota polska jesień. W Strzesze czekał już na uczestników obiad.

Tam też o godzinie 17:50 rozpoczął się konkurs o Puchar LO IV. Każda z klas zaprezentowała własną piosenkę złazową, wspólny strój klasowy i rozpoznawała dwa obiekty na slajdach związane z trasą, którą przebyła. Ponadto klasy otrzymały punkty za odpowiedzi na 20 pytań na trasie wędrówki. Potem były przygotowane przez uczniów z klasy 2C beania pod hasłem „Złazowe Hollywood Dreams”, czyli trzy konkurencje: „czerwony dywan” – prezentacja przez klasę znanego artysty na czerwonym dywanie, taniec i quiz, czyli odgadywanie tytułu utworu muzycznego oraz jego autora. Wszystkie konkurencje przyniosły wiele radości i śmiechu. No i – co najważniejsze – klasy zintegrowały się.

Konkurs o Puchar LO IV wygrała klasa 1E. Klasa ta w nagrodę będzie mogła jeden dzień nauki spędzić poza szkołą na wyjściu do kina lub teatru.  W beaniach pierwsze miejsce zajęła klasa 1C. Na kolejnym Złazie za rok będzie ona organizatorem beaniów. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Po zakończeniu konkursów odbyła się dyskoteka, na której wszyscy mieli jeszcze okazję wyszaleć się.

Nazajutrz rano główny organizator Złazu pani Agnieszka Kucharska podziękowała wszystkim za wspaniały wieczór i pogratulowała zaangażowania przy przygotowaniach do imprezy oraz wysokiego poziomu artystycznego klasowych programów.

Duże podziękowania i uznanie należą się pani Agnieszce Kucharskiej za profesjo­nalne przygotowanie Złazu. Podziękowania należą się również wszystkim wychowawcom, zaangażowanym w przygotowania złazowe, niezawodnemu Krzysztofowi Morawskiemu, absolwentowi naszej szkoły – mistrzowi obsługi elektroniki: nagłośnienia i zestawu multimedialnego, oraz Jakubowi Żołyńskiemu za fachowe zabezpieczenie medyczne oraz łącznościowe całej imprezy.

Drugiego dnia było pochmurno i nieco chłodniej. Klasy 1A, 1C, 1D i 1E wędrowały do Schroniska Pod Śnieżką. Stąd nieliczni uczniowie z klas 1C i 1D zdobyli wraz z przewodnikami Śnieżkę – najwyższy szczyt Sudetów i Dolnego Śląska. Niesamowite było, że sam szczyt był już nad chmurami, w pełnym słońcu. Następnie wszyscy zeszli przez Dolinę Łomniczki do Karpacza. Pozostałe klasy wędrowały do Karpacza przez Pielgrzymy i Polanę. Znowu podziwialiśmy piękne barwy jesieni – liści złoto i buków purpurę. Nieco zmęczeni dwoma dniami wędrówki wróciliśmy wieczorem autokarami z uśmiechem na twarzy do Wrocławia.

I ja tam ze wszystkimi wędrowałem, barwy jesieni podziwiałem i bawiłem się.

Duch Gór

2018-10-22T20:24:33+00:00 22 października 2018|Projekty edukacyjne, Wydarzenia, Wyjazdy|