Wolontariusze LO nr IV wśród mieszkańców Przedmieścia Oławskiego

/, Wydarzenia/Wolontariusze LO nr IV wśród mieszkańców Przedmieścia Oławskiego

Wolontariusze LO nr IV wśród mieszkańców Przedmieścia Oławskiego

W październiku 2013 nawiązaliśmy współpracę z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Pracownicy socjalni, skontaktowali nas z osobami, którym pomagają nasi wolontariusze; odwiedzają ich przynajmniej raz w tygodniu, pomagają w domu, robią drobne zakupy, a przede wszystkim są. O swojej pracy mówią Angelika Golicz i Paulina Brodala z I B:

„Jesteśmy wolontariuszkami w naszym liceum. Co tydzień odwiedzamy naszą podopieczną Panią Marię, która pomimo swojego wieku i samotności jest bardzo radosną i ciepłą osobą. Zazwyczaj rozmawiamy z nią, oglądamy zdjęcia, telewizję, pomagamy w domowych porządkach. Ten czas, spędzony u Pani Marii, nie uważamy za stracony, ponieważ atmosfera panująca podczas spotkań jest super. Taki sposób wolontariatu daje nam ogromną satysfakcję i radość, uczy nas współczucia dla drugiej osoby, skłania do refleksji. Jesteśmy pewne, że będziemy kontynuować nasze wizyty u Pani Marii, bo jest to korzyść nie tylko dla niej, ale także dla nas, nie materialna, ale duchowa. Przykre jest tylko to, że takich starszych osób jak Pani Maria, które potrzebują pomocy od drugiego człowieka jest bardzo dużo.”
Angelika Golicz i Paulina Brodala, I B

Część wolontariuszy zajmuje się młodszymi koleżankami i kolegami ze szkół podstawowych (SP 85 i 99) i świetlicy środowiskowej przy parafii św. Doroty. Pomagają im odrabiać lekcje i wypełnić dobrą zabawą wolny czas.

Za cotygodniową sumienną pracę podziękowania należą się: pracującym z osobami starszymi: Angelice Golicz, Paulinie Brodali, Joannie Lipce, Oliwi Nikiel, Idze Samelskiej (I B), Kai Werteleckiej, Grzegorz owi Greberowi, Alicji Stawarz, Annie Marcjan, Natalii Łubik, Kacprowi Kryszyłowiczowi ( I D) i Oli Augustyniak ( II C); wolontariuszkom zaangażowanym w pracę z dziećmi w świetlicach środowiskowych : Klaudii Stawskiej, Klaudii Mroczkowskiej, Natalii Piórkowska, Natalii Szlachetce (I E), Antoninie Rosik-Rosińskiej (I G) i Karolinie Kanschik ( II A); wolontariuszkom pracującym w świetlicy „Iskierka”: Wiktorii Kraśner, Izie Poświstak i Kasi Kazimierz (I D), Sylwii Adamowicz ( IIE); wolontariuszkom pracującym w świetlicy przy Parafii św. Doroty : Patrycji Kukli, Natalii Jajor, Kindze Korczak ( II A), Jagodzie Łuszczki (II C).

Bożena Morawska

2017-10-03T00:20:33+00:00 3 kwietnia 2014|Wolontariat, Wydarzenia|