VII Konkurs Literacki pod patronatem X LO i Muzeum Narodowego we Wrocławiu

/, Sukcesy uczniów, Wydarzenia/VII Konkurs Literacki pod patronatem X LO i Muzeum Narodowego we Wrocławiu

VII Konkurs Literacki pod patronatem X LO i Muzeum Narodowego we Wrocławiu

Temat tegorocznej edycji konkursu: Wrocławskie cmentarze umierają w naszej niepamięci.

W środę, 16 kwietnia, wszyscy uczestnicy konkursu wraz z opiekunami spotkali się w Muzeum Narodowym na rozdaniu dyplomów i nagród. Zanim jednak ogłoszono werdykt, mogliśmy wysłuchać ciekawych, jak zwykle, wykładów (archeologa Łukasza Melskiego i historyka sztuki Jadwigi Jasińskiej) oraz udać się na krótką wycieczkę po muzeum (tym razem przyjrzeliśmy się z bliska m.in. epitafiom i sarkofagom).

W konkursie wzięło udział kilka wrocławskich szkół ( z naszego liceum przesłano kilkanaście prac). II miejsce zajęła uczennica klasy 2a (opiekun D. Żytkiewicz), Monika Kusztelak, autorka opowiadania fantastycznego pt. Księżycowa maskarada. Ponadto wyróżnienia zdobyli: Aleksandra Biernacka (1e, opiekun: B. Kwapińska), Barbara Gidzińska (2a) i Izabela Maciejewska (2a).

Zwycięzcom gratulujemy!

Zachęcamy do udziału w konkursie w przyszłym roku!

D. Żytkiewicz

2014-04-24T14:22:30+00:00 24 kwietnia 2014|Konkursy, Sukcesy uczniów, Wydarzenia|