„O tym nie można zapomnieć…” – wyjazd do Ravensbrück

/, Wyjazdy/„O tym nie można zapomnieć…” – wyjazd do Ravensbrück

„O tym nie można zapomnieć…” – wyjazd do Ravensbrück

W dniach 2-5 maja 2014 r. czworo uczniów naszego liceum – Natalia Olejnik, Martyna Piwowar, Małgorzata Traczuk i Krzysztof Morawski, pod opieką p. Agnieszki Czerwiec uczestniczyło w obchodach 69 rocznicy wyzwolenia obozu dla kobiet w Ravensbrück w Niemczech. Wyjazd ten odbył się w ramach projektu edukacyjnego „O tym nie można zapomnieć … – spotkania z kobietami, które przeszły piekło obozów i łagrów”. Organizatorem projektu było Biuro Edukacji Publicznej IPN Centrala z Warszawy. Dziękujemy Radzie Rodziców przy Liceum Ogólnokształcącym nr IV za dofinansowanie wyjazdu.

Młodzież z całej Polski mogła spotkać się i porozmawiać z kobietami, które przeżyły straszne chwile w obozie, jak i złożyć kwiaty oraz zapalić znicze pod pomnikiem upamiętniającym ofiary. Zostały również przedstawione wywiady z byłymi więźniarkami, które każda ze szkół przygotowywała w ramach projektu. Wiele historii i każda inna…

Uczniowie mieli także możliwość wzięcia udziału w zajęciach artystycznych w plenerze. W trakcie pobytu w Niemczech można było się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy i poszerzyć wiedzę historyczną.

Małgorzata Traczuk

2017-10-03T00:20:32+00:00 19 maja 2014|Wydarzenia, Wyjazdy|