TELEFON: 71 798 67 33

Czas podsumowań

Definitywnie zakończył się sezon strzelecki 2013/14. Okazją do wręczenia nagród była 70. Rocznica powstania Ligi Obrony Kraju. Podczas uroczystości 17 maja, swój udział zaakcentowali uczniowie naszej Szkoły. Jako poczet sztandarowy LOK wystąpili: Albert Sękalski (3d) oraz Klaudia Kobylińska i Marta Sączawa (obie 2d). Wręczającemu nagrody panu wicemarszałkowi województwa dolnośląskiego dr. Pawłowi Wróblewskiemu asystowała Marta Łukaszewska z 2d.

Reprezentacja naszej Szkoły ma powody do satysfakcji. W tym roku po raz pierwszy zawody Szkolnej Ligi Strzeleckiej przeprowadzono dwóch konkurencjach: z karabinka pneumatycznego z przyrządami celowniczymi otwartymi (muszka i szczerbinka), oraz z karabinka pneumatycznego z przyrządami przeziernikowymi. W obu konkurencjach nasi reprezentanci zajęli czołowe miejsca, ale to właśnie przeziernik dał radość w postaci miejsca na podium i pięknego pucharu. Nasza Szkoła w tej konkurencji drużynowo zajęła II miejsce. Na sukces złożyły się wyniki wszystkich naszych reprezentantów, ale największa w nim zasługa Zuzanny Gałczyńskiej (1c), która w klasyfikacji indywidualnej zdobyła srebrny medal. Należy przy tym podkreślić, że Zuza przegrała złoto na rzecz „zawodowca”, czyli zawodnika trenującego na co dzień w sekcji strzeleckiej Śląska Wrocław.

W konkurencji z otwartymi przyrządami celowniczymi nasi reprezentanci spisali się nieco słabiej, bo zajęli miejsce tuż za podium. Niestety, to konsekwencja słabego występu naszych w zawodach dla pierwszoklasistów. Mimo to aż trzech naszych reprezentantów znalazło się w pierwszej „10” klasyfikacji generalnej: Agnieszka Wnuczyńska (3b) zajęła IV miejsce, Oskar Obolewicz (2d) – VII, a Mateusz Wodnik (3f) – IX. Wszyscy oni otrzymali medale i dyplomy. Nagrody wręczył wicemarszałek województwa dolnośląskiego dr Paweł Wróblewski.

Z dziennikarskiego obowiązku odnotujmy, że opiekun szkolnego koła strzeleckiego prof. Kazimierz Rakowski , w uznaniu zasług na niwie krzewienia idei obronności został odznaczony srebrnym medalem „Za zasługi dla Ligi Obrony Kraju”.

Tradycyjnie maju rozgrywane są zawody sportowo-obronne pn. „WROCLOK”. Reprezentacja naszej Szkoły wystartowała w nich po raz pierwszy. Zdarzenia losowe sprawiły, że wystartowali tylko dwaj nasi uczniowie zamiast pięciu. Oskar Obolewicz i Grzegorz Żałobnik (obaj 2d) startowali poza konkursem i nie zostali sklasyfikowani. Jednak ich hart ducha jest godzien podziwu! Na trudnej trasie ze stanowiskami wymagającymi sporych umiejętności i wysiłku poradzili sobie znakomicie. Fatalna pogoda w dniu zawodów (ulewny deszcz) nie była w stanie powstrzymać naszych „strongmanów” . Szlak został przetarty. W przyszłym roku powalczymy o medale!