Warsztaty z kompozycji muzycznej w klasach filmowych

//Warsztaty z kompozycji muzycznej w klasach filmowych

Warsztaty z kompozycji muzycznej w klasach filmowych

Uczniowie klas filmowych (1 a oraz 2 a) wzięli udział w warsztatach z kompozycji muzycznej. Zajęcia prowadził pan Grzegorz Uszko – muzyk, kompozytor. Podczas warsztatów uczniowie nie tylko poznali teoretyczną wiedzę z dziedziny muzyki (momenty przełomowe w tej dziedzinie sztuki; czym jest rytm, tonacja molowa, durowa, itd.), ale przede wszystkim mogli samodzielnie stanąć w roli kompozytora muzycznego. W małych zespołach zadaniowych (2 lub 3 osoby) uczyli się, jak skomponować własny utwór, wykorzystując do tego najnowsze narzędzia multimedialne – iPody mini z odpowiednim oprogramowaniem.

Warsztaty bardzo się młodzieży podobały i teraz być może już samodzielnie będą tworzyć muzykę do swoich filmów. Zapraszam do wysłuchania jednego utworu powstałego w ramach dwugodzinnych warsztatów. Zadaniem zespołu (Mikołaj Tobjasz oraz Kamil Krasoń z klasy 2a) było stworzenie kompozycji wykorzystującej motywy science fiction. Oto, co powstało:

2017-10-03T00:20:31+00:00 30 września 2014|Wydarzenia|