Uczniowie LO nr IV w Berlinie

/, Wymiany/Uczniowie LO nr IV w Berlinie

Uczniowie LO nr IV w Berlinie

W tym roku obchodziliśmy setną rocznicę wybuchu Pierwszej Wojny Światowej. W Berlinie w Albert-Einstein-Gymnasium obchodzono rocznicę w szczególny sposób. W ramach współpracy szkoły z muzeum Neukölln została przygotowana wystawa dotycząca udziału mieszkańców dzielnicy Neukölln w Pierwszej Wojnie Światowej. Specjalnie na otwarcie tej wystawy zaproszenie otrzymała również nasza szkoła. Dzięki temu uczniowie wraz z opiekunami mieli okazję spędzić tydzień w stolicy Niemiec. Tym samym rozpoczęliśmy nową współpracę ze szkołą w Niemczech. Polscy uczniowie wraz z uczniami niemieckimi przygotowali specjalnie na otwarcie wystawy krótkie przedstawienie teatralne oraz przedstawili w języku polskim i niemieckim referat dotyczący ówczesnej sytuacji politycznej i gospodarczej Polaków. Wiosną 2015 roku planujemy rewizytę niemieckich uczniów. Mamy nadzieję, że pobyt we Wrocławiu sprawi im również dużo radości, co zaowocuje dalszą współpracą między naszymi szkołami.

Aleksandra Gurgul

2017-10-03T00:20:31+00:00 6 października 2014|Wydarzenia, Wymiany|