Magdalena Majchrzak (3f) w etapie centralnym XXXIX Olimpiady Historycznej

/, Wydarzenia/Magdalena Majchrzak (3f) w etapie centralnym XXXIX Olimpiady Historycznej

Magdalena Majchrzak (3f) w etapie centralnym XXXIX Olimpiady Historycznej

W styczniu br. w Instytucie Historii Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się ostatnia część etapu okręgowego Olimpiady Historycznej. 12 uczniów z dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych odpowiadało na pytania profesorów Uniwersytetu. Uczennica klasy 3f, Magdalena Majchrzak uzyskała 50 pkt, to jest maksymalną ilość punktów za odpowiedź. Z wcześniej napisanej pracy otrzymała 42 pkt. Łączna nota 92 pkt dała jej trzecie miejsce i możliwość reprezentowania szkoły w zmaganiach na szczeblu centralnym. Madzia w ten sposób powtórzyła sukces Grzegorza Charuby z 1987 roku.

Nie tylko sukces Madzi przysporzył nam dużo radości. W szkole rośnie grono uczniów zainteresowanych udziałem w ruchu olimpijskim, a tym samy chętnych privato studio do zgłębiania wiedzy historycznej. W tym roku szkolnym 14 osób podjęło wyzwanie, a 8 zakwalifikowano do pisania pracy badawczej. Uczniom tym udzielono urlopu naukowego, który spożytkowali na kwerendę źródeł i literatury w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich. Efektem rzetelnej pracy było zakwalifikowanie aż 6 prac do etapu okręgowego.

Madzi oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy wyników i zachęcamy do dalszego zgłębiania wiedzy historycznej.

Dawid Graczyk

Sprawozdanie z udziału LO IV w XXXIX Olimpiadzie Historycznej

1. Etap szkolny:

W części ustnej udział wzięło 14 uczniów: Magdalena Majchrzak, Iwo Dzięciołowski, Adrian Czarnous, Paulina Jasiak, Maciej Mońka, Oksana Płotnicka (3f), Anna Podgórska, Bartosz Dudzik, Kinga Szreder (3c), Małgorzata Morawska, Jacek Tarociński, Agnieszka Traczyk (1e), Marta Cękalska, Marta Golińska (2e).

Do etapu okręgowego przesłano prace badawcze 8 uczniów: Magdalena Majchrzak, Iwo Dzięciołowskiego, Adrian Czarnousa, Małgorzata Morawskiej, Agnieszka Traczyk, Jacek Tarocińskiego, Marta Golińskiej, Marta Cękalskiej.

2. Etap okręgowy:

Komisja okręgowa zakwalifikowała do części pisemnej etapu okręgowego 6 uczniów: Magdalena Majchrzak, Iwo Dzięciołowskiego, Małgorzata Morawską, Agnieszka Traczyk, Marta Golińską, Marta Cękalską.

Do części ustnej etapu okręgowego dostała się 1 osoba: M. Majchrzak 3f.

3. Etap centralny

Do etapu centralnego XXXIX Olimpiady Historycznej z okręgu dolnośląskiego zakwalifikowała się: Magdalena Majchrzak. Finał odbędzie się w Warszawie 6-8 kwietnia.

2017-10-03T00:20:38+00:00 14 lutego 2013|Olimpiady, Wydarzenia|