Szkolny konkurs plastyczny ENGLISH IDIOMS AND PROVERBS rozstrzygnięty!

/, Wydarzenia/Szkolny konkurs plastyczny ENGLISH IDIOMS AND PROVERBS rozstrzygnięty!

Szkolny konkurs plastyczny ENGLISH IDIOMS AND PROVERBS rozstrzygnięty!

It’s raining cats and dogs (rzuca żabami lub, jeśli ktoś woli: leje jak z cebra), to be rolling in money (pławić się w dobrobycie), the news straight from the horse’s mouth (wiadomości z pierwszej ręki), czy bardziej dosłowne to look for a needle in a haystack (szukać igły w stogu siana), to feel like a fish out of water (czuć się jak ryba w wodzie) – to tylko niektóre z idiomów zilustrowanych przez uczniów (głównie) klas pierwszych i drugich, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym English Idioms and Proverbs. Otrzymaliśmy ponad 20 prac i prawie wszystkie kolorowe, estetyczne i ogólnie „miłe” w odbiorze. Największą uwagę zwróciły jednak, ze względu na interesującą technikę wykonania, prezentowane walory językowe i artystyczne prace, których autorkami są uczennice klas pierwszych.

I tak jury w składzie: p. Małgorzata Połch, p. Beata Kulik i p. Agnieszka Szyrwińska, przyznało następujące nagrody:

1. Barbara Aszkiełowicz (kl. 1d) – I miejsce
  2. Natalia Kierakowicz (kl. 1e) – II miejsce
  3. Natalia Stachowiak (kl. 1e) – III miejsce
  4. Wiktoria Lepska (kl. 1e) – wyróżnienie

Nagrody książkowe ufundowała księgarnia językowa Columbus.

Prace zostaną wystawione na szkolnym korytarzu, gdzie będzie można je podziwiać przez dłuższą chwilę, a może też czerpać inspirację do przyszłorocznej edycji tego konkursu.

Serdecznie gratulujemy!
A. Szyrwińska