Turniej wiedzy o Francji

Finał konkursu „Turniej Wiedzy o Francji” organizowany corocznie dla uczniów wrocławskich liceów przez XII L.O. odbył się 21.02.2013. Od tego roku honorowy patronat nad konkursem objął Instytut Francuski w Polsce. Nasze liceum reprezentowali Magdalena Majchrzak z klasy 3f oraz Dariusz Polkowski z kl.2f. Oboje znaleźli się w ścisłej trójce najlepszych – Magda zajęła 1 miejsce, Darek zajął 3 miejsce. Oboje wykazali się dobrą znajomością dat i faktów z zakresu historii Francji jak również jej cywilizacji. W ramach indywidualnej prezentacji Magda wcieliła się w postać Diany de Poitiers i opowiedziała o historii zamku z Doliny Loary Chenenceau, Darek natomiast zaprezentował postać Ludwika XIV, króla Słońce. Niewątpliwą atrakcją konkursu są przygotowane wcześniej prezentacje związane z zagadnieniami z kultury lub cywilizacji Francji. Dzięki tym prezentacjom konkurs jest bardzo ciekawy, a sami uczestnicy oprócz zdobycia wiedzy na wybrany temat, mają możliwość zaprezentowania swoich talentów aktorskich poprzez wcielenie się w postać z minionej epoki (Magda była prawdziwą damą z dawnych czasów par excellence!).

Serdecznie gratulujemy.

Małgorzata Wółkiewicz