Szlachetna Paczka – podsumowanie

/, Wydarzenia/Szlachetna Paczka – podsumowanie

Szlachetna Paczka – podsumowanie

Koniec listopada i początek grudnia 2014 roku to czas, w którym zbieraliśmy dary w ramach akcji Szlachetna Paczka. Udało nam się zebrać środki finansowe, które w całości przeznaczono na zakup i montaż pralki oraz dary, które wypełniły 29 paczek.

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji!

Relacja ze spotkania z pierwszą rodziną przy wręczeniu paczki.

Podczas wnoszenia paczki p. Agnieszka była bardzo zdziwiona – zaskoczyła ją ilość i wielkość prezentów. Widząc towarzyszące wolontariuszom zmęczenie schowała twarz w dłoniach, bo nie mogła uwierzyć, że darczyńca przez Szlachetną Paczkę zagwarantował jej tak wielką pomoc. Pani Agnieszka szczególnie cieszyła się z pościeli, kołder, poduszek i butów. Śmiała się, że chyba teraz nie będzie chodziła do sklepu przez rok. Eliza wzięła w ramiona dużego pluszowego misia. Córki Pani Agnieszki zgodnie stwierdziły, że nie wiedzą, gdzie poukładać tak dużą ilość rzeczy. Dziewczyny cieszyły się z paczki zawierającej przybory szkolne i książki.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

Chciałabym podziękować za to, że trafiłam na darczyńcę, który stanął na wysokości zadania i wykonał paczkę, która odpowiadała na potrzeby rodziny. Chcę życzyć wszystkim współtworzącym paczkę Wesołych Świąt. Życzę, aby radość, jaką daliście tej rodzinie wróciła do Was.

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

„Jestem przeogromnie wdzięczna darczyńcy za tak okazałą paczkę, za tak duży prezent, za te wszystkie rzeczy, których potrzebowałam i za te, o których nawet nie marzyłam. Proszę przekazać darczyńcy Wesołych Świąt.”

Relacja ze spotkania z drugą rodziną przy wręczeniu paczki.

Od momentu kiedy stanęliśmy w progu z paczkami pani Mariola nie mogła uwierzyć, że to wszystko dla jej rodziny – powtarzała że już pralka była ogromnym prezentem i nie spodziewała się innych paczek. Po rozpakowaniu pierwszej paczki pani Mariola nie potrafiła ukryć wzruszenia, ale chwilę później dołączyła do wnuka i razem rozpakowywali resztę prezentów. Szczególnie cieszyła się z butów, pościeli i kurtek dla Kacpra, zaś sam Kacper od razu zaczął przeglądać książki i przymierzać kurtki – każda pasowała i trudno mu było zdecydować, która jest ulubiona. Bardzo cieszył się też z plecaka. Po odzieży i przyborach szkolnych przyszła pora na środki czystości i słodycze. Pani Mariola i Kacper zastanawiali się, gdzie to wszystko będą trzymać :) Dużo śmiechu wzbudziły chwile gdy Kacper próbował przenieść wszystkie mydła za pierwszym razem (co nie do końca się udało :D ) i gdy piesek Rodziny odkrył, jak miękkie są nowe kocyki :) Rodzina cieszyła się ze wszystkiego i co chwilę podkreślała, że „wszystko jest takie piękne, to niesamowite”.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

Dziękuję, że dali Państwo radość tym wspaniałym ludziom, okazję do wzruszenia, radości, ale też do uwierzenia we własną wartość i siłę. Szczególnie chcę podziękować za tak sprawną organizację i transport pralki oraz za zorganizowanie hydraulika – to była zdecydowanie największa potrzeba Rodziny. Dziękuję za ogrom zaangażowania i tak mądrze skompletowaną Paczkę, która trafiła w samo sedno potrzeb Rodziny. Śmiało mogę powiedzieć że była to Paczka wręcz idealna :)

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

Pani Mariola: „Bardzo się cieszę że wybrali Państwo właśnie naszą rodzinę, spośród wszystkich innych. Chciałabym wszystkich wyściskać i podziękować każdemu z osobna. Dziękujemy za wszystko, za całą dobroć. Życzymy wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku!”

2015-01-12T12:58:07+00:00 12 stycznia 2015|Wolontariat, Wydarzenia|