Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

//Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

13 marca 2015 roku grupa uczniów z naszego liceum oraz z LO nr XIII we Wrocławiu wyruszyła do Częstochowy, aby wraz z młodzieżą Archidiecezji Wrocławskiej wziąć udział w XV Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę. Każdego roku uczniowie klas maturalnych udają się w to szczególne miejsce, aby zawierzyć Maryi zbliżające się egzaminy i swoje przyszłe decyzje.

Dla wszystkich uczestników spotkanie pod hasłem „Czas łaski” było z pewnością bardzo owocne. Mieliśmy okazję uczestniczyć w konferencji dotyczącej Światowych Dni Młodzieży oraz w Adoracji Eucharystycznej. Jednak najważniejszym punktem pielgrzymki było zawierzenie maturzystów w Kaplicy Matki Bożej, podczas którego wspólnie modliliśmy się o opiekę Maryi na czas matur. Na zakończenie tego szczególnego spotkania wzięliśmy udział w Eucharystii prowadzonej przez biskupa Andrzeja Siemieniewskiego i wysłuchaliśmy serdecznych życzeń, abyśmy pomyślnie przeszli przez zbliżające się egzaminy.

Mam nadzieję, że tegoroczna pielgrzymka zaowocuje we wszystkich maturzystach pozytywnym myśleniem i utwierdzi w przekonaniu, że o majowe egzaminy możemy być spokojni.

Aleksandra Kamecka

2015-04-11T13:24:10+00:00 12 kwietnia 2015|Wydarzenia|