Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

/, Wydarzenia/Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

W ramach obchodzonych we Wrocławiu Europejskich Dni Języków Obcych w naszej szkole odbył się konkurs na najciekawszy slogan zachęcający do nauki języków obcychj. Konkurs, w którym wzięły udział wszystkie klasy pierwsze i drugie, polegał na przygotowaniu w formie plastycznej sloganu w języku, którego uczą się nasi uczniowie, tj. w języku angielskim, niemieckim i francuskim.

W kategorii język angielski za najciekawsze nauczyciele języka angielskiego uznali slogany przygotowane przez klasy: 2B, której przyznano I miejsce, (ex aequo)1A i 2D – II miejsce oraz 2A, która zajęła III miejsce.

Nauczyciele języka niemieckiego przyznali ex aequo I miejsce klasom 2B i 2C, a najciekawszy slogan w języku francuskim przygotowała klasa 2B zajmując I miejsce i klasa 1A, która otrzymała wyróżnienie.

Powyższe wyniki zostają uwzględnione w Lidze Klas, nowej formie rywalizacji międzyklasowej organizowanej przez nauczycieli języka angielskiego. I tak:

• klasa 2B otrzymuje 15 punktów,
  • klasa 1A – 10 punktów,
  • klasa 2D – 5 punktów.

Pozostałe klasy pierwsze i drugie otrzymują po 2 punkty za udział w konkursie.

Wszystkim dziękuję za udział w konkursie, a zwycięzcom – serdecznie gratuluję!

AS

2017-10-03T00:20:26+00:00 31 października 2015|Konkursy, Wydarzenia|