Pielgrzymka maturzystów na Jasna Górę

/, Wydarzenia/Pielgrzymka maturzystów na Jasna Górę

Pielgrzymka maturzystów na Jasna Górę

„Bez Boga ani do proga” – mówi mądrość ludowa, dlatego w przygotowaniach przedmaturalnych nie zapomnieliśmy o modlitwie.

W piątek 8 marca 2013 roku uczniowie trzecich klas z naszej szkoły wyruszyli na Diecezjalną Pielgrzymkę Maturzystów Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę. Celem była wspólna modlitwa o łaski potrzebne w dniach matur, a hasło przewodnie brzmiało: „Niewiasta wiary”.

Czas podróży autokarem umilało nam wspólne śpiewanie pieśni przy akompaniamencie gitary oraz wysłuchanie informacji o obrazie Matki Boskiej Częstochowskiej, przygotowanych przez jedną z koleżanek. Wprowadzeni w uroczysty nastrój, rozpoczęliśmy nasze spotkanie z Maryją.

Do Jasnogórskiego Klasztoru dotarliśmy około godziny 12. Przedstawiciele udali się do Kaplicy Matki Bożej, aby zawierzyć Jej nasze matury. Następnie wszyscy zebraliśmy się w sali o. Kordeckiego, gdzie odbywała się konferencja prowadzona przez ks. Mirosława Malińskiego. Nie zabrakło też czasu wolnego. Wtedy mogliśmy udać się do Domu Pielgrzyma, aby zjeść ciepły posiłek. Mieliśmy też okazję przystąpić do Sakramentu Pojednania. Około godziny 15 zebraliśmy się w Bazylice, aby odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Ważnym punktem naszej pielgrzymki była Msza Św. pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Siemieniewskiego.

Pielgrzymka na Jasną Górę była dla nas ogromnym przeżyciem , na pewno ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci, a słowa księży na zawsze zagoszczą w naszych sercach. Dodatkowym walorem edukacyjnym było przypomnienie sobie sceny z Sienkiewiczowskiego „Potopu”, obrazującej oblężenie Jasnogórskiego Klasztoru. Może i my powinniśmy zanucić „Bogurodzicę”, stając do maturalnego boju.

Pragniemy serdecznie podziękować za zorganizowanie wyjazdu paniom: Bożenie Morawskiej i Magdalenie Bednarz oraz Jadwidze Michałowskiej.

Joanna W.III C

2017-10-03T00:20:37+00:00 2 kwietnia 2013|Uroczystości, Wydarzenia|