„Czwórka” w Laboratorium Podstaw Fizyki PWr

/, Współpraca z instytucjami/„Czwórka” w Laboratorium Podstaw Fizyki PWr

„Czwórka” w Laboratorium Podstaw Fizyki PWr

W ramach współpracy z Politechniką Wrocławską nasi uczniowie  zakończyli trzeci cykl spotkań w Laboratorium Podstaw Fizyki PWr. Uczniowie klas 2d i 3d uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych prowadzonych przez pana dr Zbigniewa Gumiennego. W pracowni spędzili 14 godzin na badaniach np. współczynnika rozszerzalności linowej, ogniskowej układu soczewek, krzywizny soczewki metodą pierścieni Newtona, stałej Plancka, momentu bezwładności, oporu elektrycznego oraz napięcia Halla. Zajęcia odbywały się w godzinach popołudniowych, uczniowie swój wolny czas poświęcili na rozwiązywanie problemów fizycznych, świetnie przy tym się bawiąc. Zapraszam wszystkich, których fascynuje fizyka do udziału w zajęciach w przyszłym roku szkolnym.

Małgorzata Bandura

2017-11-09T13:18:39+00:00 17 marca 2016|Projekty edukacyjne, Współpraca z instytucjami|