/, Sukcesy uczniów, Wydarzenia/Magdalena Majchrzak Laureatką „Ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Kazimierzu Wielkim i jego czasach”

Magdalena Majchrzak Laureatką Ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Kazimierzu Wielkim i jego czasach

Nasza najlepsza humanistka Magdalena Majchrzak (3f) odniosła kolejny sukces. Docierając do finału Ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Kazimierzu Wielkim i jego czasach, Magda powtórzyła ubiegłoroczny wyczyn. Warto zaznaczyć, że do etapu centralnego dostało się tylko 18 osób, spośród 1700 polskich uczniów, którzy brali udział w zmaganiach na etapie szkolnym i okręgowym. W finale, Magda odpowiadała przed komisją złożoną z profesorów Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na pytania dotyczące polityki, gospodarki i kultury w czasach króla Kazimierza III. Ostatecznie reprezentantka wrocławskiej „czwórki” uzyskała tytuł Laureatki i indeks na UKW.

Tym wspaniałym sukcesem, Magda – tegoroczna maturzystka, żegna się z LO nr IV.

Magdo (Kazimiero – Konstytucjo), pozostaje życzyć Ci sukcesów naukowych na studiach, dalszego zgłębiania wiedzy historycznej, ale przede wszystkim zdania matury, zwłaszcza z matematyki.

Dawid Graczyk

2017-10-03T00:20:36+00:00 6 maja 2013|Konkursy, Sukcesy uczniów, Wydarzenia|