EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

/, Sukcesy uczniów, Wydarzenia/EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

W tym roku, aż dwie imprezy uświetniły obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych w naszej szkole: konkurs plastyczny Kraj w pigułce oraz Kiermasz potraw z Francji i Niemiec.

KRAJ W PIGUŁCE

Z pewnością słyszeliście o historiach ludzi, którzy odbyli niesamowite podróże w 180 dni dookoła świata, przepłynęli Atlantyk w niespełna dwa tygodnie, czy dotarli na Machu Pic’chu w ciągu 24 godzin, ale czy możliwa jest wyprawa do Kanady, Chin, Francji…… i to wszystko w jeden dzień?! A i owszem! I to wszystko dzięki wyobraźni naszych uczniów klas I i II, którzy poprzez swój aktywny  i kreatywny udział w konkursie plastyczno-językowym Kraj w pigułce, zaprezentowali nam najpiękniejsze miejsca na świecie i tym samym włączyli się w obchody Dni Języków Obcych.  Wygrała klasa 1D, która zaprezentowała USA, klasa 2B ze swoją prezentacją Francji zajęła 2 miejsce, trzecie klasa 2D przedstawiająca Rosję. Gratulujemy wspaniałych pomysłów i doskonałej techniki wykonania.

Ewa Tarnowska

KIERMASZ PYSZNOŚCI

Dodatkowa atrakcją obchodów Dnia Języka był kiermasz specjalności  gastronomii pod hasłem „Smaki Francji i Niemiec”, któremu towarzyszyła loteria fantowa. Kiermasz został zorganizowany przez nauczycieli języków obcych – panią Barbarę Kondułę i Małgorzatę Wółkiewicz oraz klasy 2B i 3B. Zaangażowani uczniowie przygotowali wiele wyjątkowo smacznych dań i potraw. W ofercie znalazły się m.in. francuskie tarty na słono i słodko, tradycyjne galety z masą migdałową, Apfelstrudel, Kartoffelsalat. To bardzo ciekawe doświadczenie kulinarne połączone z możliwością wygranej… Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na akcje Samorządu Szkolnego i na potrzeby społeczności szkolnej.

Małgorzata Wółkiewicz

2016-10-11T10:05:30+00:00 11 października 2016|Konkursy, Sukcesy uczniów, Wydarzenia|