Co Węgrzy robili w naszej szkole?

//Co Węgrzy robili w naszej szkole?

Co Węgrzy robili w naszej szkole?

Przez 3 dni (25-27.10.16) gościliśmy grupę uczniów i nauczycieli z Ogólnokrajowej Szkoły Polskiej na Węgrzech z siedzibą w Budapeszcie. Węgierscy uczniowie uczestniczyli w lekcjach języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, wychowania fizycznego, chemii, biologii, geografii. Pobyt osiemnastoosobowej grupy węgierskiej odbył się przy okazji realizowanego w Polsce projektu historycznego: Śladami historii: rocznica powstania węgierskiego.
Młodzież węgierska świetnie odnalazła się w naszej szkole dzięki grupie uczniów z klasy 2D, która ‘opiekowała się’ kolegami i koleżankami z Węgier. Wspólnie też spędzali czas po południu.
Młodzież i opiekunowie węgierscy wyjechali z wieloma miłymi i pozytywnymi wrażeniami z pobytu w LO IV. Dla nas zaś goszczenie grupy z Budapesztu to ciekawe doświadczenie. Liczymy na owocną współpracę ze Szkołą Polską na Węgrzech.
A.S.

2016-11-03T14:33:19+00:00 3 listopada 2016|Wydarzenia|