WYGRANA W KONKURSIE WIEDZY O USA ”Zoom in on America”

/, Wydarzenia/WYGRANA W KONKURSIE WIEDZY O USA ”Zoom in on America”

WYGRANA W KONKURSIE WIEDZY O USA ”Zoom in on America”

Gdyby zapytać przypadkowego ucznia naszej szkoły „Kto był pierwszym prezydentem USA?”, „Kiedy Amerykanie świętują Thanksgiving?” z pewnością uzyskalibyśmy szybką i rzeczową odpowiedź, ale czy ci sami uczniowie poradziliby sobie z odpowiedzią na pytanie „Ile Amerykanie zapłacili za Alaskę?”, „Czym są Denali czy Menlale?”?…Myślę, że nie byłoby im łatwo… ale nasz szkolny „Dream Team” w składzie Ewa Wróblewska (2d), Jakub Kurach (2e) i Mikołaj Olech (3d) nie miał najmniejszych problemów z odpowiedzią na te i dwadzieścia innych pytań jakie padły na konkursie wiedzy o USA „Zoom in on America Challenge”, zorganizowanym 22.03.2017 przez Ambasadę Amerykańską w Krakowie. Ich wysoki poziom wiedzy z zakresu historii, kultury, sztuki i geografii Stanów Zjednoczonych zdecydował o tym, iż na konkursie nie mieli sobie równych i zdobyli pierwsze miejsce spośród siedmiu drużyn z innych szkół województwa dolnośląskiego.
Ewa Tarnowska

2017-03-27T14:19:50+00:00 27 marca 2017|Sukcesy uczniów, Wydarzenia|