SUKCES MAGDY KOŁOSOWSKIEJ W KONKURSIE FILOZOFII KLASYCZNEJ

/, Wydarzenia/SUKCES MAGDY KOŁOSOWSKIEJ W KONKURSIE FILOZOFII KLASYCZNEJ

SUKCES MAGDY KOŁOSOWSKIEJ W KONKURSIE FILOZOFII KLASYCZNEJ

Magdalena Kołosowska (2e) zdobyła 1. miejsce w II edycji Konkursu Filozofii Klasycznej organizowanym przez Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.
Kim jest człowiek? – z tym filozoficznym zagadnieniem zmagało się 370 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa, którzy wzięli udział w Konkursie. W naszej szkole znalazło się 20 zainteresowanych niełatwą tematyką, z czego do finału zakwalifikowali się Magdalena Kołosowska (2e) oraz Krzysztof Wiechowski (1f). Etap wojewódzki, do którego zakwalifikowało się jedynie 20 uczestników, polegał na ustnej odpowiedzi na pytania związane z treścią obowiązującej literatury oraz analizy krótkiego tekstu filozoficznego.
Pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe wręczyli ks. prof. dr hab. Włodzimierz Wołyniec, rektor PWT oraz Roman Kowalczyk, dolnośląski kurator oświaty.

Tomasz Przybyła

2017-04-27T11:16:38+00:00 27 kwietnia 2017|Sukcesy uczniów, Wydarzenia|