MŁODZI PROGRAMIŚCI Z CZWÓRKI

//MŁODZI PROGRAMIŚCI Z CZWÓRKI

MŁODZI PROGRAMIŚCI Z CZWÓRKI

Większość uczniów naszej szkoły zna takie języki jak angielski, niemiecki, francuski czy łaciński. Jest jednak grupa osób, która zna jeszcze jeden język… JĘZYK PROGRAMOWANIA! Są to uczniowie z klas 1D, 1B, 1E oraz 2B. W środę 26 kwietnia mogli podszkolić się w języku C++ w związku z wizytą pana Radosława Błasiaka, współtwórcy platformy Liga Niezwykłych Umysłów, która funkcjonuje w ramach projektu Wrocław Koduje 2.0. Dwugodzinne spotkanie obejmowało krótką prezentację, odpowiedzi na nurtujące pytania oraz zadania praktyczne na komputerach. W czerwcu, osoby które ukończą cały kurs programowania w C++ będą mogły podejść do egzaminu, który potwierdzi ich kompetencje w tej dziedzinie. Trzymamy za nich kciuki!

koordynatorzy projektu
Przemysław Mospan