Spotkanie Wolontariuszy LO nr IV z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej

/, Wydarzenia/Spotkanie Wolontariuszy LO nr IV z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej

Spotkanie Wolontariuszy LO nr IV z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej

„Być dla innych” to hasło Wolontariatu. W myśl tej zasady zdecydowaliśmy się wyjść poza mury naszej szkoły i odwiedzić starszych, samotnych ludzi, mieszkańców Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kaletniczej we Wrocławiu.

Pojechaliśmy z ciastami, kartkami z życzeniami, pełni pomysłów na umilenie czasu naszym Gospodarzom. Niektórym z nas było chwilami trudno odnaleźć się w atmosferze tego miejsca. Ale, pierwsze trudności zostały szybko przełamane, dzięki koncertowi, który szybko przemienił się w „koncert życzeń”.

Rozmowom i wspólnym śpiewom nie było końca, toteż na kolejne zaproszenie chętnie odpowiedzieliśmy twierdząco.

Dziękuję szczególnie maturzystce Oli Żmijowskiej z kl III f, która wraz ze swoim Zespołem z Oławy zechciała ubogacić nasze spotkanie pomimo przedmaturalnego stresu.

Dziękuję Oli Augustyniak z kl I c oraz Pani Ewie Erazmus z bufetu szkolnego za pomoc w przygotowaniu poczęstunku.

Podziękowania należą się także Julicie Brodnickiej i Agacie Kuś z klasy II a. za pomysł i zorganizowanie kartek z cytatami. Wzruszenie naszych Gospodarzy było ogromne, tym bardziej, że dla wielu z nich to była to jedyna korespondencja od lat.

Mamy nadzieję na więcej takich akcji w przyszłym roku szkolnym.

Dyrektor Domu Pomocy Społecznej przesłał na ręce Wolontariuszy list z podziękowaniami za wizytę i poświęcony czas.

B. Morawska

2017-10-03T00:20:35+00:00 30 czerwca 2013|Wolontariat, Wydarzenia|