DIVERSITY DAY – święto różnorodności

//DIVERSITY DAY – święto różnorodności

DIVERSITY DAY – święto różnorodności

Czy zauważyliście, że uczniowie naszej szkoły w piątek 2 czerwca wyglądali trochę inaczej? A przecież Dzień Dziecka był dzień wcześniej! Mimo to, można było dostrzec takie „zjawiska modowe” jak emo, pastel goth, czy tumblr girls. Wśród nich przechadzały się kujony, sebiksy i metale. Mimo różnic wszyscy znakomicie się ze sobą dogadywali. Taki właśnie był cel Diversity Day! Ale zacznijmy od początku…

Przez trzy soboty kwietnia i maja dziesięciu uczniów z klas 1B i 1D brało udział w warsztatach organizowanych w ramach konkursu WrOpenUp. Warsztaty te miały ich przygotować do stworzenia w szkole Dnia Różnorodności. Główne tematy szkoleń to: kompetencja międzykulturowa, zarządzanie projektem oraz sztuka prezentacji /autoprezentacji.

Podsumowaniem ich pracy było spotkanie na auli dla wybranych uczniów ze wszystkich klas. Przeplatające się scenki i film miały uczulić nas na różnych ludzi wokół nas. Wniosek był tylko jeden – pomimo różnic wszyscy tworzymy jedną społeczność. Elementem dodatkowym był quiz oraz ocena strojów. Najlepiej poradziła sobie klasa 1A, zajmując pierwsze miejsce na podium. Gratulujemy!

W tym tygodniu trwają przygotowania do prezentacji, którą zespół konkursowy przedstawi w sobotę 10 czerwca w kinie Nowe Horyzonty i zmierzy się z innymi drużynami, które organizowały Dzień Różnorodności w ich szkołach. Trzymajmy kciuki za naszych!

Opiekunowie grupy:
Ada Kołodyńska