O IRLANDII WIEMY WSZYSTKO… CZWÓRKA PONOWNIE ZWYCIĘŻA!

/, Sukcesy nauczycieli, Sukcesy uczniów, Wydarzenia/O IRLANDII WIEMY WSZYSTKO… CZWÓRKA PONOWNIE ZWYCIĘŻA!

O IRLANDII WIEMY WSZYSTKO… CZWÓRKA PONOWNIE ZWYCIĘŻA!

Dwuosobowa reprezentacja „czwórki” w składzie: Alicja Kierkowicz i Hanna Mikołajczak wzięła udział w szóstej już edycji konkursu z cyklu „Coolturalnie dookoła świata” organizowanej przez fundację Freya. Tegoroczne zmagania dotyczyły wiedzy na temat Irlandii. Uczestnicy zmierzyli się z pytaniami  o bardzo zróżnicowanym stopniu trudności i formie. Zakres tematyczny pytań był obszerny i dotyczył historii, geografii i wiedzy ogólnej o Irlandii. Zaskoczeniem było też zadanie niespodzianka – każdy zespół miał napisać limeryk w języku angielskim. Dodatkowo oceniana była przygotowana wcześniej przez uczestników praca w formie konstrukcji przestrzennej przedstawiająca symbol brytyjskiej rodziny królewskiej. Po niespełna 1,5 godzinnych zmaganiach LO nr IV już po raz piąty stanęło na najwyższym podium. Nie mieliśmy sobie równych bo o Irlandii wiemy dużo! Pani Małgorzata Czaicka-Moryń, prezes fundacji, była zachwycona wiedzą i przygotowaniem naszych uczennic. Były brawa, radość i nagrody rzeczowe, w tym specjalna nagroda główna – wyjazd do Parlamentu Europejskiego na zaproszenie Posła do Parlamentu Europejskiego pana Bogdana Zdrojewskiego. Ala i Hania już pakują walizki…. a za rok czeka nas kolejna edycja konkursu na której na pewno nas nie zabraknie.

Opiekun zespołu

Dagmara Pancerowicz

2017-11-09T09:37:57+00:00 9 listopada 2017|Konkursy, Sukcesy nauczycieli, Sukcesy uczniów, Wydarzenia|