/, Wydarzenia/X Maraton Językoznawczy

X Maraton Językoznawczy

W ramach tegorocznego XVI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki Instytut Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego zorganizował X edycję Maratonu Językoznawczego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska. 24 września cztery trzyosobowe zespoły z naszej szkoły z powodzeniem współzawodniczyły z 69 zespołami.

Piąte miejsce w województwie zajęła drużyna w składzie: Agnieszka Figlak (kl. 3d), Alicja Zawadzka i Jakub Grygiel (kl. 3e).

W Maratonie wzięły również udział następujący uczniowie: Natalia Stachowiak, Adrianna Mikulska (kl. 2e), Alicja Marynowska (kl. 2a), Michał Zmonarski (kl. 2b), Magdalena Przepiórka, Jakub Tarnowski (kl. 2f), Marek Giełda, Nikodem Kaliński (kl. 2d) oraz Magdalena Paradowska (kl. 3a).

Laureatom serdecznie gratulujemy, pozostałym zespołom dziękujemy za udział w Maratonie i życzymy powodzenia w przyszłym roku.

Małgorzata Połch

2013-09-30T20:49:04+00:00 30 września 2013|Konkursy, Wydarzenia|