„Nadzieja” w Imparcie

//„Nadzieja” w Imparcie

„Nadzieja” w Imparcie

Wyzysk dzieci, handel bronią i ludźmi, korpoświat i szerzące się zło – to podstawowe tematy poruszone przez młodych ludzi w spektaklu multimedialnym wystawionym na scenie Strefy Kultury Wrocław w Imparcie. Przesłanie widowiska doskonale wpisywało się w jego tytuł – „Nadzieja”. Ufność, że dobro zwycięży popchnęła adeptów tańca, śpiewu i działań aktorskich (wśród których była prężna grupa uczniów z naszej szkoły Natalia Lenart, Magda Florczyk, Kasia Dumańska, Zuzanna Bereżańska-Skulska, Daniel Pona i Michał Kostecki) do zmierzenia się z niełatwymi przecież kwestiami, a widzów do postawienia pytań skąd zło i jak mu się sprzeciwić.
Niezwykle oryginalna forma: taniec z ogniem, piękne układy choreograficzne oraz kolorowe, efektowne i funkcjonalne kostiumy dodatkowo uplastyczniały odbiór.
Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy podziwiać naszych uczniów w podobnych spektaklach.

Beata Kwapińska

Zdj. Maciej Popławski