CHORZÓW – KATOWICE – ZABRZE – wycieczka II d

/, Wyjazdy/CHORZÓW – KATOWICE – ZABRZE – wycieczka II d

CHORZÓW – KATOWICE – ZABRZE – wycieczka II d

Dzień 1 (7 czerwca 2018)

7:45 – p. Mospan i p. Bandura zakomunikowali kierowcy, że wszyscy uczniowie klasy 2D są na pokładzie autokaru i tym samym mogliśmy wyruszyć (zdjęcie 1)

9:30 – krótka przerwa w podróży; można rozprostować nogi (lub poleżeć na trawie w słońcu) i zjeść drugie śniadanie (zdjęcie 2)

11:45 – ATRAKCJA nr 1 – PLANETARIUM; dwa seanse poświęcone układowi gwiazd na niebie oraz ich tworzeniu się w galaktyce (zdjęcie 3)

14:15 – pyszne naleśniki na obiad! Jedni wybrali opcję wytrawną (z szynką lub pieczarkami i żółtym serem), a inni z dżemem (zdjęcia brak – wszyscy byli zajęci pałaszowaniem naleśników)

15:00 – ATRAKCJA nr 2 – MUZEUM ŚLĄSKIE; na początku krótka lekcja o historii teatru na świecie, a potem zajęcia praktyczne czyli tworzenie stroju z epoki szekspirowskiej, który musiał zawierać typowe elementy (np. kryzę) wykorzystane w oryginalny sposób (zdjęcie 4 – efekty naszej pracy)

Dzień 2 (8 czerwca 2018)

10:30 – ATRAKCJA nr 3 – MUZEUM HISTORII KOMPUTERÓW I INFORMATYKI (długa nazwa!); na początku ciekawy wykład i zwiedzanie kilku sal, gdzie swoje miejsce znalazły, nie tak stare, komputery sprzed zaledwie kilku lat, a następnie szaleństwo grania na konsolach, które wciągnęło nie tylko uczniów… (zdjęcie 5)

13:30 – zupka i drugie danie; tym razem rosół i pierś z kurczaka zamiennie z makaronem ze szpinakiem (dowodu znowu brak!)

15:00 – ATRAKCJA nr 4 – KOPALNIA GUIDO; jako, że na pogoda rozpieszczała nas aż za bardzo (ponad 30 stopni) postanowiliśmy zjechać pod powierzchnię i w przyjemnych chłodku posłuchać o spongach, stropach i ociosach. Dwu i półgodzinna przeprawa zakończyła się pięknym grupową fotką (zdjęcie 6)

Po więcej zdjęć zapraszamy na profil LO IV na FB!

Mr Mospan i klasa 2D

2018-06-21T11:08:46+00:00 21 czerwca 2018|Wydarzenia, Wyjazdy|