Erasmus+ w naszej szkole – szkolimy się dla Was i dla nas!

/, Wydarzenia/Erasmus+ w naszej szkole – szkolimy się dla Was i dla nas!

Erasmus+ w naszej szkole – szkolimy się dla Was i dla nas!

Miło nam poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do europejskiego programu Erasmus+, po wcześniejszym napisaniu wniosku konkursowego, który został zaakceptowany przez Agencję Narodową Programu Erasmus+ FRSE. Spośród 704 złożonych w całej Polsce wniosków jedynie 159, w tym nasz, zostało zatwierdzonych do realizacji!

Dzięki temu projekt „Szkoła na językach”, którego twórcami są nasi nauczyciele, rusza pełną parą – już odbyły się pierwsze szkolenia i spotkania grupy 11 uczestników.

„Szkoła na językach” służyć będzie poprawie jakości pracy szkoły, w tym kompetencji zawodowych nauczycieli, oraz zwiększeniu zakresu współpracy międzynarodowej.  W latach 2018 – 2020 odbędą się wyjazdy edukacyjne nauczycieli, związane z nauką języka obcego oraz z warsztatami metodycznymi. Kursy te odbędą się w Anglii, Irlandii i na Malcie. W ich trakcie pracować będziemy nie tylko nad poprawieniem kompetencji językowych czy metodycznych, ale też wymieniać się doświadczeniami i dobrymi praktykami  z uczestnikami z innych krajów.

Już 14.06. wicedyrektor, p. Aleksandra Gurgul, oraz koordynator projektu, p. Przemysław Mospan, uczestniczyli w Katowicach w Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w spotkaniu dotyczącym zarządzania projektem, finansowania go i raportowania.

Z kolei 19.06. odbyło się spotkanie informacyjne koordynatora z wszystkimi uczestnikami projektu – ustaliliśmy, jak i nad czym w ramach projektu będziemy pracować i jak przygotujemy się do wyjazdów. Pełni energii – zaczynamy działać! Trzymajcie za nas kciuki!

2018-06-25T21:12:20+00:00 21 czerwca 2018|Projekty edukacyjne, Wydarzenia|