Wspólna wystawa Muzeum Etnograficznego i LO nr IV już otwarta

/, Uroczystości, Współpraca z instytucjami, Wydarzenia/Wspólna wystawa Muzeum Etnograficznego i LO nr IV już otwarta

Wspólna wystawa Muzeum Etnograficznego i LO nr IV już otwarta

W dniu zakończenia roku szkolnego o 18.00 została otwarta wystawa „Słuchaj Przedmieścia!”, która jest efektem realizacji przez Muzeum Etnograficzne i Liceum Ogólnokształcące nr IV we Wrocławiu projektu o tym samym tytule. Od października 2017 do czerwca 2018 roku dwanaście osób (Marta Derejczyk – kuratorka wystawy, Małgorzata Skwarek-Smereka, uczniowie z klasy I B – Przemek Olejnik, Julka Barańczyk i w pierwszej części projektu Łukasz Andrzejkowicz – oraz uczniowie klasy II B – Kamila Dudek, Asia Jakubczyk, Daria Prask, Patrycja Kuczyńska, Ania Babicka, Piotrek Majchrzak i Wojtek Sadowski) podczas badań terenowych zbierało wspomnienia z Przedmieścia Oławskiego. Kilkunastu mieszkańców, z którymi spotkali się badacze, opowiedziało o swoich rodzinnych stronach, miejscu pochodzenia i okolicznościach przybycia do Wrocławia, o historiach z dzieciństwa i z młodości oraz o doświadczeniach z życia na Przedmieściu Oławskim. Fragmentów nagranych wspomnień (uzupełnionych fotografiami) można posłuchać podczas wystawy.

Wystawa będzie czynna do 26 sierpnia 2018 roku. Zapraszamy do posłuchania Przedmieścia!

Małgorzata Skwarek-Smereka