Alarm dla Nosorożców

/, Wydarzenia/Alarm dla Nosorożców

Alarm dla Nosorożców

4 października 2013 roku dwóch uczniów naszej szkoły pod opieką p. Lucyny Podoby, wzięło udział w konkursie „Alarm dla Nosorożców”. Konkurs ten odbył się we wrocławskim ZOO.

Na wstępie zostaliśmy przywitani kawą, herbatą i ciasteczkami. Dzięki temu mogliśmy się nie tylko posilić, ale i też trochę odstresować przed konkursem. Gdy już zaspokoiliśmy apetyt zostaliśmy poproszeni o wejście do sali. Na początku Pani, która prowadziła konkurs, podziękowała nam, że zechcieliśmy wziąć udział w tym przedsięwzięciu i podniosła nas nieco na duchu. Gdy zostały rozdane arkusze do rozwiązania okazało się, że wcale nie były takie łatwe. Jednak dobrze sobie poradziliśmy. Po zakończeniu pisania zwiedzaliśmy ZOO, aż do momentu sprawdzenia prac konkursowych. Dowiedzieliśmy się wiele rzeczy o przyszłości naszego ogrodu zoologicznego – głównie o budowie Afrykanarium i Odrarium. Zwiedziliśmy ptaszarnię i małpiarnię. Największą jednak atrakcją dla nas była słonica, która pokazywała nam wiele zabawnych sztuczek, które są psychoterapią dla zwierząt po występach w cyrku. Odwiedziliśmy również dwa nosorożce indyjskie o imionach Tarun i Manas. Zostały one przywiezione rok temu z Niemiec i Francji. Nie byliśmy u nich zbyt długo, bo musieliśmy wracać na ogłoszenie wyników. Uczeń naszej szkoły, Grzegorz Pluta z klasy 3b zajął II miejsce. Po wręczeniu wszystkim uczestnikom pamiątkowych dyplomów oraz nagród książkowych laureatom, czekała nas jeszcze jedna atrakcja – mianowicie karmieni nosorożców. Zdecydowanie była to najciekawsza cześć całej wyprawy do ZOO.

Jakub Wojcieszak II C

2017-10-03T00:20:34+00:00 17 października 2013|Konkursy, Wydarzenia|