Ruszyła liga strzelecka

Długo trwała przerwa w rozgrywkach Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej (MLS).  Przedłużający się remont strzelnicy LOK na ul. Świdnickiej powoduje, że strzelcy –amatorzy okręgu wrocławskiego korzystają z gościnności i uprzejmości Liceum Ogólnokształcącego nr XV, które dysponuje odpowiednim obiektem. Pierwsze zawody tegorocznej Ligi rozegrano 24.10.

Udanie rozpoczęli sezon nasi reprezentanci w składzie: Jakub Rupnicki (3d), Klaudia Kubiak (3c), Aleksandra Dąbal i Adrianna Burzyńska (obie 2c) i Oskar Ślazyk (2e). Rywalizacja była jak zwykle bardzo zacięta, co widać było po nerwowym strzelaniu zawodników w większości teamów.  Z nerwami dobrze poradziła sobie Klaudia Kubiak, która wystrzelała srebrny medal ulegając tylko zawodniczce Śląska Wrocław. Nieźle strzelił także Kuba Rupnicki, który długo utrzymywał medalową pozycję, by ją stracić w ostatniej kolejce strzelań. Ostatecznie zajął 5 miejsce. Pozostali nasi zawodnicy strzelali na wyrównanym poziomie, co w konsekwencji pozwoliło im sięgnąć po srebrny medal klasyfikacji drużynowej. Pozostaje jednak trochę niedosytu bo złoto było na wyciągnięcie ręki. Zwyciężyła reprezentacja LO nr VII wyprzedzając nas w samej końcówce o 4 punkty! Szkoda. Mimo to nasi zawodnicy zasłużyli na szczere gratulacje!

Tekst i zdjęcia K.R.

2018-10-28T18:28:08+00:00 28 października 2018|Konkursy, Sukcesy uczniów, Wydarzenia|