TELEFON: 71 798 67 33

Strzelecki październik

/, Wydarzenia/Strzelecki październik

Nasi strzelcy bardzo dobrze rozpoczęli tegoroczne rozgrywki Szkolnej Ligi Strzeleckiej. Najpierw 8.10 w zawodach O Puchar Prezesa Zarządu Okręgowego LOK zdobyli II miejsce. Naszą szkołę reprezentowali: Agnieszka Wnuczyńska (C) – 3b, Mateusz Wodnik -3f, Aleksandra Woźniak -2a, Katarzyna Kowalewska – 2c i Oskar Obolewicz – 2d. Nasza najlepsza zawodniczka – Agnieszka Wnuczyńska indywidualnie zajęła także II miejsce. Należy jednak nadmienić, że nie prowadzono osobnej klasyfikacji dla dziewcząt i chłopców, a do zwycięzcy zabrakło jej zaledwie 1 punktu!

24.10 rozegrano zawody o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 25. Nasza drużyna zajęła tam III miejsce. Trzech naszych zawodników znalazło się bardzo blisko podium. Wśród dziewcząt Agnieszka Wnuczyńska zajęła V miesce, a wśród chłopców Mateusz Wodnik był IV, a Oskar Obolewicz V. Gratulujemy.

Od tego roku szkolnego rywalizacja strzelecka będzie prowadzona dwutorowo. Ze względu na braki sprzętowe wielu szkół postanowiono, aby klasyfikacja generalna była prowadzono osobno dla zawodów z broni wyposażonej w przyrządy celownicze otwarte(tradycyjne) i osobno w przyrządy zamknięte (przeziernikowe). Na razie nasza szkoła w klasyfikacji generalnej zajmuje II miejsce. Prowadzi bezkonkurencyjne w tym roku Liceum Ogólnokształcące nr XV.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z opisanych zawodów.