LO IV na Wigilii Wielu Narodów

Wigilia Wielu Narodów  – Spotkanie Wielu Kultur to coroczne wydarzenie zorganizowane przez Club Rotary Wrocław i Club Rotaract Wrocław.  W ramach niedawno nawiązanej  współpracy z klubem Rotary w Polsce, w tym roku po raz pierwszy mieliśmy okazję uczestniczyć w tym wyjątkowym spotkaniu. Naszą szkołę reprezentowała pani Dyrektor Małgorzata Górny, pani Agnieszka Szyrwińska, pani Anna Kaleta, p. Ada Anklewicz oraz grupa młodzieży zaangażowana zarówno we wrocławski Interact jak i szkolny wolontariat. Ponadto, zaproszony specjalnie na tę okazję  nasz zespół muzyczny Kucharband, swoimi występami podbił serca nie tylko pana gubernatora Dystryktu 2231, Łukasza Grochowskiego, pana prezydenta klubu Rotary Wrocław – pana Jerzego Jagody, ale również innych gości (m.in. młodzież z Interactu w Jeleniej Górze, w Grudziądzu), a przede wszystkim kilkudziesięcioosobowej grupy młodzieży z całego świata, która przebywa w Polsce w ramach programu rocznej wymiany młodzieżowej Rotary International. Z wielkim podziwem słuchaliśmy też występu obcokrajowców, którzy zaśpiewali piosenkę bożonarodzeniową w języku polskim!

Po części oficjalnej, nastąpiła integracja wszystkich obecnych, co jest zbieżne z głównym przesłaniem Wigilii, czyli  wzajemnym poznaniem się ludzi różnych kultur i różnych narodów poprzez wspólne świętowanie przy wigilijnym stole.

AS

2018-12-13T14:16:49+00:00 13 grudnia 2018|Uroczystości, Wolontariat, Współpraca z instytucjami, Wydarzenia|