WYKŁAD MIKOŁAJKOWY

W ramach współpracy z Instytutem Filologii Angielskiej 36 uczniów naszej szkoły wzięło udział w wykładzie mikołajkowym profesora Leszka Berezowskiego zatytułowanym „All you need to know about Saint Nicolas and Santa Claus”. Wydarzenie to miało miejsce 5 grudnia 2018 roku czyli w Wigilię Dnia Świętego Mikołaja w Oratorium Marianum  UW. Uczniowie mieli okazję nie tylko poznać historię Świętego Mikołaja na przestrzeni wieków, począwszy od jego działalności w Myrze aż po współczesne wyobrażenie Mikołaja w różnych miejscach na świecie, ale również odkryć wiele ciekawostek dotyczących tej postaci i jego pomocników. Teraz już wiemy że Święty Mikołaj nie jest singlem, a swoje życie i pracę dzieli z kochającą żoną czy że renifer Rudolf to tak naprawdę kobieta – Rudolfa.

Magdalena Michalska-Wieczorek

Małgorzata Połch

2018-12-15T22:29:50+00:00 12 grudnia 2018|Projekty edukacyjne, Współpraca z instytucjami, Wydarzenia|