Z WIZYTĄ W RADIU WROCŁAW

//Z WIZYTĄ W RADIU WROCŁAW

Z WIZYTĄ W RADIU WROCŁAW

Pod koniec marca 2019 roku klasa I E uczestniczyła w warsztatach w Radiu Wrocław (w ramach projektu Szkoła w mieście i w nagrodę za wygranie Złazu klas pierwszych). Uczniowie podczas wycieczki po muzeum i studiach emisyjnych Radia Wrocław poznali „od kuchni” pracę dziennikarza radiowego. Mogli np. podejrzeć, jak pracują Michał Kazulo, Marek Obszarny czy Wojciech Janicki, oraz zapowiedzieć piosenkę. Później w prawdziwym studiu nagraniowym i pod okiem doświadczonych i przesympatycznych dziennikarzy, Piotra Pietraszka i Gregora Niegowskiego, opracowali wywiady i zaprezentowali serwis informacyjny (nagrania otrzymali na pamiątkę).

Wizyta w Radiu Wrocław była okazją do posłuchania siebie i kolegów oraz do zauważenia własnych problemów z dykcją. W trakcie nagrań niektórzy uczniowie przekonali się, że trema może być naprawdę wielkim wrogiem, a inni w roli dziennikarza radiowego poczuli się jak ryba w wodzie i na poważnie zainteresowali się pracą w radiu.

MSS

2019-04-30T21:02:24+00:00 7 kwietnia 2019|Wydarzenia|