XVII Konkurs Poezji Niemieckiej Dla Gimnazjalistów

/, Wydarzenia/XVII Konkurs Poezji Niemieckiej Dla Gimnazjalistów

XVII Konkurs Poezji Niemieckiej Dla Gimnazjalistów

Po raz już siedemnasty gościliśmy w murach naszej szkoły miłośników poezji niemieckiej – uczniów Gimnazjów wrocławskich, którzy 10 grudnia przybyli na XVII Finał Konkursu Poezji Niemieckiej.

W Finale znalazło się 15 uczniów, przedstawicieli następujących Gimnazjów: 1, 12, 13, 14, 34, 40, 48, Gimnazjum Muzycznego i Salezjańskiego.

Naszych gości powitała ciepło i serdecznie pani Dyrektor Aleksandra Gurgul życząc wszystkim uczestnikom powodzenia i zdolności opanowania stresu i tremy.

Poziom Konkursu był bardzo wysoki, dlatego też wybór najlepszych interpretacji sprawił nam dużą trudność. Wszyscy Finaliści dobrze znali teksty wybranych utworów i przygotowali własną ich interpretację. Niestety zasady konkursu są nieubłagane, musieliśmy wybrać najlepsze interpretacje i tak też się stało.

Jury wyłoniło najlepszą trójkę.

I miejsce zajął Rafael Trčka z Gimnazjum nr 40. Miejsce drugie przypadło w udziale Olivii Boruckiej z Gimnazjum nr 34. Trzecie miejsce zajął Jonasz Wiewiór z Gimnazjum nr 48.

Przyznaliśmy również trzy równorzędne wyróżnienia, które zdobyli:

• Katarzyna Guz z Gimnazjum nr 12
  • Joanna Maciejkowicz z Gimnazjum Muzycznego
  • Natalia Kostrubies z Gimnazjum Salezjańskiego

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, ale przede wszystkim najserdeczniejsze podziękowania chcielibyśmy złożyć nauczycielom języka niemieckiego za ich zaangażowanie w przygotowanie uczniów do Konkursu.

Dzięki naszym sponsorom Instytutowi Goethego z Krakowa i Niemieckiemu Towarzystwu Kulturalno – Społecznemu z Wrocławia mogliśmy zwycięzców nagrodzić prezentami książkowymi i multimedialnymi.

Już dzisiaj zapraszamy na kolejną edycję Konkursu Poezji Niemieckiej za rok.

Liczymy na Wasz udział.

Organizatorzy: