Korzenie i Rozwój Kultury Europejskiej

//Korzenie i Rozwój Kultury Europejskiej

Korzenie i Rozwój Kultury Europejskiej

Instytut Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych Uniwersytetu Wrocławskiego realizuje w naszej szkole projekt „Korzenie i Rozwój Kultury Europejskiej”. Wykład dr Chantry był pierwszym z serii prezentacji, które odbędą się w „Czwórce”. Pani doktor ciekawie opowiadała uczniom klas humanistycznych o Amazonkach w wykładzie pt. „Piękna i waleczna. Postać Amazonki w literaturze antycznej i renesansowej”. Prelegentka skupiła się w wystąpieniu na dwóch postaciach: Pentesilei i Wandy będących bohaterkami odpowiednio mitu i legendy. Te kobiety zostały również zaprezentowane jako bohaterki tworzonej w języku łacińskim literatury rzymskiej i staropolskiej. Z niecierpliwością czekamy na wykład mgr Chruścik o grece, który odbędzie się 13 lutego br.

Ryszard Puchalski
zdj. Beata Kulik