Wędrująca wystawa

W połowie października, w kilka dni po ogłoszeniu, że laureatką literackiej Nagrody Nobla została Olga Tokarczuk, na głównym korytarzu naszej szkoły stanęła wystawa dotycząca życia i twórczości noblistki. Prezentację można było oglądać do połowy listopada. Później została zwinięta, ale nie schowano jej do szuflady. Materiały wykorzystane do stworzenia ekspozycji – portrety autorki Biegunów, cytaty z utworów i wywiadów dolnośląskiej pisarki, okładki różnych wydań jej książek, a także wypowiedzi badaczy literatury, publicystów – można nadal wykorzystywać podczas zajęć szkolnych.

Taką lekcję polskiego z wędrującą wystawą przeprowadziła 4 grudnia w klasie Ic Beata Kwapińska. W pierwszej części zajęć uczniowie w grupach porządkowali otrzymane materiały, tworząc autorskie prezentacje wpisane w wybrane kręgi tematyczne. Następnie prezentowali i komentowali wypowiedzi pisarki, które ich szczególnie zainteresowały, skłoniły do refleksji, a na koniec stworzyli ŻYWĄ WYSTAWĘ.

Biblioteka szkolna zaprasza do korzystania z materiałów zgromadzonych podczas realizacji projektu CZYTANIE OLGI TOKARCZUK!

(ab, bk)

2019-12-05T14:15:26+00:00 5 grudnia 2019|Projekty edukacyjne, Wydarzenia|