KILKA SŁÓW O UCZENIU SIĘ W NIETYPOWY SPOSÓB

//KILKA SŁÓW O UCZENIU SIĘ W NIETYPOWY SPOSÓB

KILKA SŁÓW O UCZENIU SIĘ W NIETYPOWY SPOSÓB

Klasy 1C+ oraz 2B odwiedziły Movie Gate – Muzeum Kina Współczesnego, które mieści się w podziemiach Placu Solnego.  Celem wizyty było pogłębienie wiedzy z zakresu chemii oraz historii kinematografii.

Pierwsza część warsztatów poświęcona była właściwościom oraz działaniu azotu. Uczniowie nie tylko oglądali eksperymenty z użyciem tego gazu, ale także sami brali w nich udział. Dowiedzieli się także, czy ciekły azot naprawdę jest niebezpieczny oraz czym tak naprawdę jest temperatura. „Czwórkowicze” poznali także sposoby na wyczarowanie własnej chmury oraz suchego deszczu. Mieli również szansę zasmakować azotowych chrupek. Wszyscy wykazali się ogromną aktywnością i chętnie odpowiadali na pytania zadane przez  prowadzącą warsztaty. Warto także zaznaczyć, że tym razem nauka odbywała się przez działanie.

W drugiej części wizyty w Movie Gate uczniowie obejrzeli wyjątkową wystawę artefaktów filmowych oraz interesującej ścieżki historycznej. Uczniowie „Czwórki” zobaczyli stroje, które noszone były przez znanych i lubianych aktorów w słynnych hitach kinowych, na przykład kostium porucznika Aldo Raine’a granego przez Brada Pitta w „Bękartach wojny” (2009) czy kostium pułkownika Clausa von Stauffenberga, którego zagrał Tom Cruise  w „Walkirii” (2008).

Po zakończeniu warsztatów wszyscy ich uczestnicy byli bardzo zadowoleni i – jak sami przyznali – pogłębili swoją wiedzę chemiczną i filmową w naprawdę niekonwencjonalny sposób.  Stało się tak  jak mawiał Konfucjusz: Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem”.

Daniel Stankiewicz

2021-10-01T08:51:47+00:00 7 grudnia 2019|Wydarzenia|