CZYTANIE OLGI TOKARCZUK

Głośne czytanie fragmentów prozy Olgi Tokarczuk rozpoczęło się w Czwórce w połowie października, niedługo po   ogłoszeniu, że dolnośląską pisarkę uhonorowano Noblem, a zostanie efektownie podsumowane 10 grudnia, kiedy to autorka Ksiąg Jakubowych będzie uroczyście odbierać Nagrodę.

Kto czytał prozę Tokarczuk? Uczniowie klas starszych – drugich i trzecich: Wojciech Kuriata, Kamil Lenartowicz, Felicja Stechnij, Jakub Styczeń i Zuzanna Talarek z kl. IIa; Julia Durzyńska i Kacper Popławski z kl. IIe; Maciej Wajda i Natalia Kozłowska z kl. IIId oraz Tomasz Gardyński, Katarzyna Rakoczy i Justyna Winarska z kl. IIIf. Komu i kiedy czytali? Pierwszoklasistom i rówieśnikom podczas lekcji języka polskiego. Co czytali? Fragmenty z powieści: Dom dzienny, dom nocny, Prawiek i inne czasy, Prowadź swój pług przez kości umarłych, Anna Inn w grobowcach świata, Księgi Jakubowe. Z tomów opowiadań wybrali dwa – Bieguni (zaprezentowali fragmenty Głowy w świecie, Świata w głowie, Siedmiu lat podróży i Jestem) i Opowiadania bizarne. Z ostatniego wskazanego zbioru największym powodzeniem cieszył się tekst Przetwory. Fragment tego właśnie opowiadania 10 grudnia przeczyta Felicja Stechnij. Podsumowujące projekt CZYTANIE OLGI TOKARCZUK rozpocznie się na głównym korytarzu szkolnym o godzinie 10.35.

Zapraszamy do uczestnictwa w zbiorowej zadumie nad słowami noblistki!

2019-12-07T21:15:30+00:00 7 grudnia 2019|Projekty edukacyjne, Wydarzenia|