Archeologia doświadczalna – Odkryj w sobie człowieka prehistorycznego

//Archeologia doświadczalna – Odkryj w sobie człowieka prehistorycznego

Archeologia doświadczalna – Odkryj w sobie człowieka prehistorycznego

Nowy rok szkolny przywitał nas nowymi projektami edukacyjnymi.  Na lekcjach historii, prócz zwykłej teorii realizujemy mini warsztaty z archeologii doświadczalnej. Ostatnio Ataman, nasz historyk, zlecił nam ciekawe zadanie domowe –  ulepić figurkę na wzór neolitycznej Wenus z Willendorfu”. Należało przy tym  wcielić się w postać człowieka żyjącego 30 tysięcy lat temu. Celem było zrozumienie myśli i uczuć ludzi paleolitu.

Mimo wzorowania się na tej samej rzeźbie, każdy wykonał zadanie w inny sposób. Figurki różniły się kształtem, rozmiarem, kolorem i materiałem, z którego zostały zrobione. Różny był również stosunek uczniów do zadania. Jedni uważali je za trudne, inni twierdzili, że było bardzo proste. Dla wielu osób krągłości „Wenus” sprawiały duży problem w lepieniu.
Dzięki temu powstały różne  wzory prehistorycznego kanonu piękna.

Dominika Łazowy i Dawid Graczyk

2020-09-24T08:03:47+00:00 24 września 2020|Wydarzenia|