Dzień Języka Angielskiego – 21 marca 2014

//Dzień Języka Angielskiego – 21 marca 2014

Dzień Języka Angielskiego – 21 marca 2014

Już od rana w naszej szkole dało się odczuć gorącą atmosferę. Z sal dochodziły dźwięki światowych przebojów, a na korytarzach można było spotkać poprzebieranych uczniów. Tradycji stało się zadość. O godzinie 9.00 w auli rozpoczęliśmy kolejną edycję Dnia Języka Angielskiego. Tym razem hasłem przewodnim było „Barbecue International Party”. Pomysłodawcą imprezy była klasa II C, która wygrała konkurs na jej scenariusz. Tegoroczny konkurs składał się z czterech konkurencji: przedstawienia tradycyjnego stroju kraju, który dana klasa wylosowała, nakręcenia filmu prezentującego tradycyjną potrawę z tego kraju, odegrania scenki dotyczącej stereotypów kojarzonych z wylosowanym krajem oraz zaśpiewania lub wykonania układu tanecznego do piosenki pochodzącej z wylosowanego kraju. Wiele występów wywołało żywiołową reakcję widowni i jury konkursowego, które składało się z wszystkich nauczycieli języka angielskiego uczących w naszej szkole. Po ponad dwugodzinnej „podróży” po całym niemal świecie, jury podjęło decyzję. Pierwsze miejsce zajęły klasy przedstawiające Meksyk i Włochy czyli II E i II D. Przy dźwiękach hymnu zwycięzców „We are the champions” przedstawiciele klas odebrali upominki oraz dyplomy.

Dziękujemy klasie II C i jej wychowawczyni pani Sylwii Radzik za przygotowanie tak udanej imprezy.

Przemysław Mospan

2017-10-03T00:20:33+00:00 27 marca 2014|Wydarzenia|